HAKKIMIZDA

Vizyonumuz; Ülkemiz sağlık hizmetlerinin çağdaş ve uluslararası standartlara taşınması için özellikli ve uzmanlaşmış sağlık ve eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi amacıyla ulusal ve uluslararası toplu yaşam alanlarında etkin ve lider bir kurum olmaktır.

Misyonumuz; Çağdaş, etkili, rekabete açık, yenilikçi ve butik sağlık hizmetlerinin ulusal çapta yaygınlaştırılması ve uluslararası pazara taşınması amacıyla danışma, eğitim ve hizmet sunucu olarak belirleyici rol almaktır.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 9 yıldır Atatürk Havalimanı?nda faaliyet gösteren, 37 bin personel ve 25 milyon yolcuyu ilgilendiren komple sağlık çözümü sistemi ile hizmet veren kurumumuz; 2006 yılının Eylül ayından itibaren Medline?dan ayrılarak PortClinic markası ile yılların tecrübesini ilk günün heyecanı ile birleştirerek yoluna devam etmektedir.

PortClinic, Tez Medikal Sağlık Turizm A.Ş.'nin hava, deniz, yat limanı, tersane, kampüs, sanayi kompleksi, alış-veriş merkezleri gibi yoğun yaşam alanlarında konuya özel komple sağlık çözümlerini üreten markasıdır.

PortClinic kapsamında; birinci basamak sağlık hizmetleri, poliklinik, acil yardım ve ambulans, laboratuvar, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi hizmeti (İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Hizmeti), portör ve periyodik muayene, refakat hizmetleri, hava ambulansı, uçuş raporu, ilk yardım eğitimi hizmetleri, hasta ve engelli yolcu taşıma hizmetleri, seyahat sağlığı danışmanlığı, 2. Görüş hizmeti, aşılama ve ilaç profilaksisi hizmeti verilmektedir. PortClinic özel ihtiyaçlara uygun butik çözümler üretmek konusunda da önemli bir deneyim ve bilgi birikimine ulaşmıştır. Özellikle hava yolu şirketlerine dönük üretilen uçuş raporu ile hasta/engelli yolculara destek ve tedavi programı hizmetleri verilmektedir. Bu kapsamda hizmet kalitesi ve çeşitliliğini arttırmak için PortClinic çalışmalarına devam etmektedir.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü?nün 10 Ağustos 2009 tarihinde sonuçlandırdığı sağlık hizmetleri ihalesini alan PortClinic, 01 Ekim 2009 tarihi itibari ile 31 yeni havalimanında acil yardım ve ambulans hizmetleri vermeye başlamıştır. Uçak ve terminalde rahatsızlanan yolcu ve yakınlarına, ayrıca DHMİ çalışanlarına ve bakmakla yükümlü olduğu kişilere verilecek olan bu sağlık hizmetleri için 9 havalimanında kendi sistemini kuran PortClinic, 22 havalimanında da back-up sistemi ile yerel hizmet almaya başlamıştır.

PortClinic, Tez Medikal Sağlık Turizm A.Ş.'nin hava, deniz, yat limanı, tersane, kampüs, sanayi kompleksi, alış-veriş merkezleri gibi yoğun yaşam alanlarında konuya özel komple sağlık çözümlerini üreten markasıdır.

PortClinic aynı zamanda 145 kişilik bir ekip ile Türk Hava Yolları A.O. İle seyahat eden Hasta ve Engelli yolcuların taşınması hizmetini; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana illerinde vermektedir.

ŞİRKET ORTAKLARINDAN: DR. İBRAHİM KURT

Sağlık sektöründe saygın bir geçmişe sahip olan Dr. İbrahim Kurt, 1959 yılında Tokat'ta doğdu, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi.

1984 - 1988 yılları arasında devlet hastanelerinde başhekim yardımcılığı yaptı.

1988-1992 yılları arasında Samatya SSK Hastanesi'nde Biyokimya ve Klinik Biyokimya ihtisası yaptı. 2003 yılında kamu görevinden ayrılarak, Özel Levent Hastanesi'nin yeniden yapılanmasını sağladı.

1995 yılında Medline Sağlık Hizmetleri'yle özel sektörde 2 milyon üyeli acil yardım sisteminin kurucusu oldu. 1999 yılındaki İzmit depreminde çok önemli organizasyonlar ve hizmetler gerçekleştirdi. Nato ve Habitat organizasyonları gibi birçok uluslararası toplantıya önemli katkılarda bulundu.

Acil yardım ve ambulans hizmetlerinin uluslararası akreditasyon çalışmalarını başlattı ve yönetti. Özel Ambulans şirketlerini standardize etmek ve tüketicileri korumak amacıyla 2004 yılında Ambulans İşletmecileri Derneği?ni kurdu ve uzun süre başkanlığını yürüttü.

2004 - 2005 yılları arasında ESAS Holding Sağlık Yatırımları Başkanlığı'nı yürüten Dr. Kurt, 2004 yılında Tezmed'e kurucu ortak olarak katıldı.

ŞİRKET ORTAKLARINDAN: DR. MURAT FIRAT

Sağlık alanında spesifik bilgi birikimine sahip olan Dr. Murat Fırat, 1962 yılında Rize'de doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1985 - 1987 tarihleri arasında mecburi hizmet yaptı. 1989 - 1994 yılları arasında İstanbul Tabip Odası Genel Yönetmenliği yaptı. 1994 - 1998 yılları arasında Türkiye'de bilimsel anlamda iş yeri güvenliği ve işçi sağlığı konusunda uzman kuruluş olan Fişek Enstitüsü'nde koordinatörlük yaptı.

1996 - 1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Halk Sağlığı Doktorası yaptı. 1998 yılında Medline'da iş yeri sağlığı ve güvenliği departmanını kurdu. 1999 - 2002 yılları arasında Medline Tıp Merkezi Genel Müdürlüğü'nü yürüttü.

1999 İzmit depreminde ilk ve etkili sağlık hizmetini gerçekleştiren kişi oldu. Bölgede çadır hastane ve ambulans organizasyonu kurarak, depremin ilk günlerinde yüzlerce kişiye katkıda bulundu. Çok yönlü kişiliğinin yanı sıra iyi bir eğitimci olan Dr. Fırat'ın işçi sağlığı, çevre sağlığı, çalışma mevzuatı, çalışan çocuklar, çalışma yaşamında risk grupları, meslek hastalıkları ve iş hijyeni konularında yayınları bulunmaktadır.

Dr. Fırat 2002 yılından beri uluslararası bir şirketin danışmanlığını ve iş yeri hekimliğini yürütmektedir.

 
Engelsiz Ulaşım İçin PortMobile
Portmobile © 2019 bir TEZ MEDİKAL SAĞLIK TURİZM A.Ş. hizmetidir. Designed by: OrBiT